Kdo jsme a co děláme

Jsme rodinná firma zajišťující i velkoobchodní prodej a rozvoz certifikovaných dřevěných pelet, dřevěných briket a slunečnicových briket. Zabýváme se velkoobchodní distribucí a prodejem nejen v rámci České Republiky, ale i v dalších zemích EU. Během dlouhodobé spolupráce pod mezinárodními obchodními pravidly FCA a DDP poskytujeme velký objem produktů z biomasy velkoobchodníkům i maloobchodníkům po celé Evropě. Abychom uspokojili potřeby našich zákazníků, zboží buď přepravujeme vlastní kamionovou dopravou, nebo jej poskytujeme přímo v našem skladu v ČR. K podnikání přistupujeme jako za starých časů, což znamená, že nabízíme kvalitní produkty za příznivé ceny, poctivost, spolehlivost, vynikající zákaznické služby a marketingové poradenství.

ProduktCena bez DPH
Dřevěné briketyod 3 590 Kč/tuna
Slunečnicové briketyod 3 790 Kč/tuna
Palivové dřevo rovnanéod 1 490 Kč/prmr
Dřevěné peletyod 3 990 Kč/tuna
Doprava:33 Kč/km/kamion1,5 Kč/km/tuna

V případě kamionového odběru je minimální objednávka 22 tun, ale pokud si prodej zboží chcete vyzkoušet, je možné dovézt až 6 palet na autě s hydraulickou rukou.

Jaké parametry ovlivňují cenu?

Celý sortiment:

  • velikost odběru: čím větší odběr, tím nižší cena
  • sezóna: na jaře a v létě jsou ekopaliva levnější než na podzim a v zimě
  • počet klientů: čím nižší celková poptávka, tím nižší cena

Pelety:

  • kvalita pelet: pelety bez certifikace jsou levnější než pelety s certifikací
  • distribuční balení: pelety v BIG BAGu jsou levnější než pelety v PE obalu

Palivové dřevo:

  • tvrdost dřeva: měkké dřevo je levnější než tvrdé dřevo
  • vlhkost dřeva: mokré dřevo je levnější než suché dřevo

MOŽNOSTI PŘEDÁNÍ ZBOŽÍ

FCA (free carrier)
Celně odbavené zboží z našeho skladu předáme Vašemu dopravci. Platíte za celně odbavené zboží a dopravu si zajišťujete sami.

DDP (delivered duty paid)
Celně odbavené zboží dodáme naší dopravní společností. Platíte za celně odbavené zboží a dopravu.

Proč si vybrat právě nás?

ASISTENCE S PRODEJEM, MARKETINGEM A TVORBOU WEBU

Maloobchodním prodejem se sami zabýváme, a proto spolupracujeme s talentovaným grafickým/web designérem a SEO/marketing specialistou. V případě, že budete mít zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme Vám pomoc s:

  • tvorbou profesionálních webových stránek, e-shopu, jednotného vizuálního stylu a loga,
  • online marketingem (PPC kampaně, bannery, optimalizace pro vyhledávače = SEO),
  • tvorbou designu pro letáky do novin, do schránek, online reklamy a další marketingovou propagací. Ukázku grafiky pro jeden z našich letáků do schránek najdete na obrázku vpravo.

DOPRAVA VLASTNÍMI KAMIONY (DDP) NEBO PŘEDÁNÍ ZBOŽÍ ZE SKLADU (FCA)

První možností je dodávka celně odbaveného zboží přímo do Vašeho skladu (DDP). Na přepravu briket a pelet používáme své vlastní kamiony a máme více než 25 let zkušeností s mezinárodní dopravou. Do každého kamionu lze naložit 22–24 tun zboží.

Druhou možností je zajistit si vlastní dopravu nebo si najmout dopravní společnost, která Vám dodá celně odbavené zboží z našeho skladu v Předklášteří na Vámi určené místo (FCA).

VELKÝ DISTRIBUČNÍ OBJEM ZA BEZKONKURENČNÍ CENY

Spolupracujeme s mnoha výrobci a dodavateli v různých Evropských zemích tak, abychom byli schopni poskytovat velké množství briket i pelet za bezkonkurenční ceny po celý rok. Pronajímáme zastřešené sklady s rozlohou přes 1 500 m².

U doložky FCA je náš prodejní limit až 1 000 tun/měsíc (omezený velikostí našeho skladu). U doložky DDP je náš prodejní limit 300 tun/měsíc (omezený počtem našich kamionů). Minimální objednávka je 22–24 tun (1 kamion).

ŠIROKÁ NABÍDKA KVALITNÍCH PRODUKTŮ S CERTIFIKACÍ

V současné době nabízíme dřevěné brikety HARD, PINI KAY, RUF, dřevěné pelety ENplus A1 a ENplus A2, slunečnicové brikety a palivové dřevo. Dřevo si zpracováváme sami a další produkty, jež prodáváme, pocházejí výhradně od výrobců s dlouholetými zkušenostmi, kteří se osvědčili nejen svou zodpovědností, ale i kvalitou podloženou četnými certifikáty a laboratorními testy.

DLOUHODOBÁ SPOLUPRÁCE A PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP

Při navazování dlouhodobé spolupráce s našimi velkoodběrateli a maloobchodníky volíme způsob podnikání jako za starých časů. Ceníme si poctivosti, věrnosti, dobrých vztahů a nabízíme profesionální zákaznické služby.

RYCHLÁ A SNADNÁ OBJEDNÁVKA S DORUČENÍM VZORKŮ

Máte zájem o naše produkty? Vyplňte krátký poptávkový formulář a jeden z našich obchodních zástupců Vám brzy odpoví. Hovoříme plynule česky, anglicky i rusky. Je samozřejmostí, že před uzavřením objednávky Vám poštou či osobně doručíme vzorky produktů.

NEPLATÍTE PŘEDEM, ALE PŘI DODÁNÍ

Máte obavy, že přijdete o své peníze nebo že Vám doručíme produkt, který se neshoduje s kvalitou vzorků, jež jsme Vám doručili? Nemusíte platit předem. Pokud jste s dodávkou spokojeni, jednoduše zboží zaplaťte po doručení a vystavení faktury.

CELOSVĚTOVÝ TRH S BIOMASOU A POPTÁVKA NEUSTÁLE ROSTE

Podíl energie z obnovitelných zdrojů dosáhl v Evropě 15 %, z čehož 61 % představuje energie z biomasy (2013). Spotřeba energie z biomasy v roce 2013 dosáhla 105 Mt (Mt = miliónů tun), což je zhruba dvojnásobek oproti roku 2000 (53 Mt). Očekává se, že spotřeba biomasy vzroste do roku 2020 aspoň o 33 Mt.

CELOSVĚTOVÝ TRH S PELETAMI

Zatímco jako průmyslové odvětví jsou pelety pouze v plenkách, jejich celosvětový trh je v oblasti biomasy pozoruhodný úspěch. V roce 2014 se pelet vyrobilo přes 27 Mt pelet, což je zhruba o 700% více než před 10 lety. Očekává se, že v budoucnosti bude trh s peletami růst obdobným tempem.

Evropa je zodpovědná za 13,5 Mt dřevěných pelet vyrobených v roce 2014 (50% celosvětové produkce) a za 18,8 Mt dřevěných pelet spotřebovaných (74% celosvětové spotřeby). Z 18,8 Mt, 8,2 Mt je spotřebováno na vytápění domácností, 2,8 Mt na komerční vytápění a 7,8 Mt na průmyslové využití. Jelikož nejsou pelety závislé na cenách ropy či zemního plynu, je jejich cena velmi stabilní a pokud ke zdražování dojde, nebude to více než o roční inflaci.

ZÁLEŽÍ NÁM NA ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ

Jsme si vědomi toho, že prodejem biomasy naši planetu nezachráníme, můžeme však alespoň přispět svou troškou. Pro Zemi je největší hrozbou přesvědčení, že ji zachrání někdo jiný. PLÁNeta B totiž neexistuje.

Na výrobu našich dřevěných briket, dřevěných pelet a slunečnicových briket se používají dřevěné piliny a slupky slunečnicových semínek, které vznikají jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu a zemědělství. Na rozdíl od fosilních paliv, jejichž zásoby se neustále snižují, čímž roste jejich cena, se dřevěné piliny a slupky slunečnicových semínek řadí mezi obnovitelné a tudíž nevyčerpatelné zdroje energie, které nezatěžují životní prostředí. Naše brikety navíc neobsahují žádná lepidla, síru, halogeny či těžké kovy.

Spalování ekopaliv je COneutrální, protože CO2 se uvolňuje jen v takovém množství, jaké stromy či slunečnice spotřebují během svého růstu. Při spalování nevzniká kouř ani zápach. Popel z ekopaliv rozhodně neházejte do popelnice! Jde o vzácné minerální hnojivo pro Vaši zahrádku nebo trávník, které je bohaté na fosfor, draslík, hořčík, hydroxid draselný a další důležité stopové prvky.

A co obaly? Spalovat fólie není ekologické, ale je možné je ekologicky recyklovat. Obaly proto prosím v žádném případě neházejte do ohně, ale recyklujte je tak, aby skončily ve sběrnách pro druhotné zpracování plastů. My i celá naše planeta Země Vám předem děkujeme za snahu zachovat životní prostředí pro dnešní i budoucí generace.

Máte zájem o naše služby a produkty?

Využijte náš objednávkový formulář, zavolejte na naše telefonní číslo 704 333 777 nebo napište na email info@ecotop.cz a naše operátorka se s Vámi na objednávce domluví.

VELKOOBCHODNÍ OBJEDNÁVKA