Zahraniční hit konečně v České Republice!

Naše kvalitní slunečnicové brikety jsou vyrobeny z bioodpadu, který vzniká jako vedlejší produkt při lisování slunečnicového oleje. Při lisování se slupky a zbytky semínek zbavují oleje a nedochází tak k poškozování komínů ani topenišť. Suchá biomasa se za vysoké teploty a tlaku lisuje do požadovaného tvaru briket. Díky značné hustotě paliva se při spalování dosahuje velmi vysoké výhřevnosti a slunečnicové brikety tak vydrží hořet a žhnout o něco déle než brikety dřevěné! Jsou proto ideální i na noční topení. Při spalování nekouří a nezapáchají a vzniká z nich minimum popela, který můžete použít jako hnojivo na zahrádku. Slisování pod velkým tlakem bez pojiv a příměsí zajišťuje, že se nerozpadají a jsou lehce skladovatelné. Díky balení do PE obalu jsou brikety čistší a skladnější než dřevo a jsou vhodné k okamžitému použití, protože mají nízký obsah vody. V suchém prostředí můžete brikety ze slunečnice skladovat i několik let. Topit s nimi můžete ve všech kamnech, kotlích i krbech, kde hoří jako dřevo a žhnou jako uhlí.

slunečnicové brikety
BaleníCena -včetně DPH
1 balení 10kg65 Kč57 Kč
1 paleta 960kg6 190 Kč5 390 Kč
2 a více palet6 090 Kč5 290 Kč
OBJEDNAT SLUNEČNICOVÉ BRIKETY
Technické parametry
Rozměr:30 x 5 x 5 cm
Složení: 100% slupky slunečnicových semínek
Výhřevnost: >19 MJ/kg
Obsah vody: 6.9 %
Obsah popele: 2.9 %
Slisování: 1270 kg/m³

DOPRAVA

Slunečnicové brikety v akci rozvážíme v malém množství i po paletách. Chcete-li si brikety vyzkoušet, dovezeme Vám v pick-upu 100–500 kg (10–50 balení).
Cena dopravy je 6 Kč/km. Naložení i složení je ZDARMA!


Od jedné palety Vám dovezeme brikety vozidlem DAF s hydraulickou rukou (1-6 palet).
Cena dopravy je 12 Kč/km. Poplatek za složení jedné palety je 40 Kč.


TIP! 
Domluvte se na nákupu se sousedem a o náklady za dopravu se podělte.

ZÁVOZOVÉ LOKALITY

Slunečnicové brikety zavážíme mimo jiné do těchto okresů a lokalit v kraji Vysočina a v Jihomoravském krajiokres Brno venkov (Tišnov, Kuřim, Rosice, Ivančice, Nedvědice), okres Brno město (Brno), okres Blansko (Blansko, Boskovice, Letovice, Jedovnice, Adamov, Rájec-Jestřebí, Kunštát, Černá Hora), okres Žďár nad Sázavou (Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, Velká Bíteš, Nové Město na Moravě)

DISTRIBUČNÍ BALENÍ

Slunečnicové brikety jsou zabaleny do balíků v PE fólii po 10 kg a následně vyskládány na paletu. Pro zajištění bezpečné manipulace je paleta o 96 balících (960 kg) stažena páskou a ovinuta fólií. Dřevěné palety jsou zahrnuty v ceně briket a zákazník si je může ponechat.

slunečnicové brikety

Proč nakupovat právě u nás?

100% garance kvality a záruka vrácení peněz

za málo peněž hodně muziky

žádné skryté poplatky

rychlé a levné doručení zboží

snadná online objednávka

široká nabídka produktů

 špičková kvalita služeb

 maloobchod i velkoobchod

Velkoobchod

Máte vlastní sklady a manipulační techniku a chcete se stát jedním z našich velkoobchodních prodejců? Máte zájem o kamionový odběr našich produktů?

Slunečnicové brikety a jejich výhody

ekologické palivo

 ideální na noční topení

vysoká výhřevnost

 dlouhá doba hoření

 minimální popelnatost

nízký obsah vody

 snadné skladování a manipulace

čistý provoz 

 k okamžitému použití

 bez použití pojiv a příměsí

hoří jako dřevo, žhnou jako uhlí 

 nerozpadají se

Jak se pozná kvalitní briketa?

Na českém trhu působí mnoho kvalitních prodejců, ale najde se zde také spousta těch, u nichž kvalita nabízených briket i poskytovaných služeb značně pokulhává. Na co si tedy dát u nákupu pozor a jak poznat kvalitní brikety?

 • V RUCE PŮSOBÍ TĚŽCE

  Při potěžkání v ruce by měla kvalitně stlačená briketa působit těžce.                                                                                                                        

 • MECHANICKÁ ODOLNOST

  Při vyvinutí síly rukou nebo klepnutím o stůl by se briketa měla zlomit. Pokud se Vám však i bez použití síly láme v rukou jako perník, znamená to, že je buď nekvalitně stlačená, nebo navlhlá.

 • POTOPÍ SE VE VODĚ

  Při vhození do vody by se měla kvalitně stlačená briketa ponořit, nikoliv zůstat plavat na hladině. Pokud zůstane plavat na hladině, znamená to, že je nekvalitně stlačená.

 • BEZ NESTEJNORODÝCH PŘÍMĚSÍ

  Nejsou v ní vidět žádné kamínky, rostlinné příměsi, barevné částice a další nestejnorodé prvky.                                                           

 • SNADNÉ PODPÁLENÍ

  Briketu podpálíte během krátké doby. Pokud trvá dlouho, než se briketa rozhoří, může to znamenat, že je navlhlá nebo nedostatečně vysušená. Obsah vody kvalitní brikety by měl být maximálně 10 %.

 • MINIMUM POPELA BEZ NEHOMOGENNÍCH PRVKŮ

  Po dohoření z brikety zůstane jen minimum popela (maximálně 1–2 %), v němž nejsou obsaženy žádné částice, jako je hlína, prach a další nehomogenní prvky.                

Kolik ušetříte při topení briketami?

0

úspora oproti plynu

0

úspora oproti elektřině

0

menší spotřeba než uhlí

0

briket nahradí 4-5m³ dřeva

Jak správně topit slunečnicovými briketami?

Topidla, v nichž by se s nedalo topit slunečnicovými briketami, prakticky neexistují. Slunečnicové brikety jsou tedy vhodné pro všechny kotle, kamna a krby, ve kterých se topí dřevem, uhlím či dřevoplynem.

1. Jak rozdělat oheň

Můžete buď odlomit několik kousků a zapálit je, nebo použít podpalovač. Kousky nechte hořet při plném přívodu vzduchu. Při topení dřevěnými briketami nechte vždy při zatápění a přikládání ve spalovacím prostoru dostatek místa. Brikety totiž při hoření zvětšují svůj objem. 

2. Jak postupovat po rozhoření

Jakmile začnou kousky briket žhnout, je důležité je rozhrnout a uzavřít přívod vzduchu. Do žhavého základu naskládejte pár briket. Brikety budou několik hodin hořet a následně budou žhnout.

Kde a jak slunečnicové brikety skladovat?

Briketám nesvědčí přímý kontakt s vodou, takže není vhodné je například vystavovat dešti. Chlad a přirozená vzdušná vlhkost jim ale nevadí, protože jsou stlačeny pod velkým tlakem a baleny do recyklovatelné PE fólie. Nejlepší způsob uskladnění je v suchých prostorách, jako je například sklep, kůlna, či zahradní domek. V takovém prostředí můžete brikety skladovat prakticky neomezeně dlouho.

Výroba a ekologie

EKOLOGICKÉ STANDARDY

Na výrobu našich slunečnicových briket se používají slupky slunečnicových semínek, které vznikají jako vedlejší produkt zemědělství. Na rozdíl od fosilních paliv, jejichž zásoby se neustále snižují, čímž roste jejich cena, se slunečnicové slupky řadí mezi obnovitelné a tudíž nevyčerpatelné zdroje energie, které nezatěžují životní prostředí. Naše brikety navíc neobsahují žádná lepidla, síru, halogeny či těžké kovy.

Spalování slunečnicových briket je COneutrální, protože CO2 se uvolňuje jen v takovém množství, jaké slunečnice spotřebují během svého růstu. Při spalování nevzniká kouř ani zápach. Popel ze slunečnicových briket rozhodně neházejte do popelnice! Jde o vzácné minerální hnojivo pro Vaši zahrádku nebo trávník, které je bohaté na fosfor, draslík, hořčík, hydroxid draselný a další důležité stopové prvky.

A co obaly? Spalovat fólie není ekologické, ale je možné je ekologicky recyklovat. Obaly proto prosím v žádném případě neházejte do ohně, ale recyklujte je tak, aby skončily ve sběrnách pro druhotné zpracování plastů. My i celá naše planeta Země Vám předem děkujeme za snahu zachovat životní prostředí pro dnešní i budoucí generace.

JAK SE VYRÁBÍ SLUNEČNICOVÉ BRIKETY?

Slunečnicové brikety firmy Ecotop Energy s.r.o. se vyrábí z čisté biomasy, která vzniká jako vedlejší produkt při lisování slunečnicového oleje. Při lisování jsou slupky a zbytky semínek zbavené oleje a neničí tak komíny ani topeniště. Princip výroby briket spočívá v přetvoření biomasy o velkém objemu, vysoké vlhkosti a malé výhřevnosti do ušlechtilejší formy paliva, které je výhřevné, ekologické, vhodné k okamžitému použití a zabírá minimální skladovací prostor.

Fáze výroby slunečnicových briket:

 1. Příjem surovin do velkoobjemového zásobníku.
 2. Sušení biomasy přímými spalinami v rotační bubnové sušičce.
 3. Lisování na šnekovém lisu: do šnekového „masomlýnku“ se přidávají slupky slunečnicových semínek, které šnek vtlačuje do lisovací komory o teplotě 300 °C. Z lisu vychází nekonečná briketa s čtvercovým průřezem a měrnou hmotností až 1 270 kg/m3, jež se následně řeže. Výroba probíhá pod vysokým tlakem a zvýšenou teplotou, při níž docház k objemové redukci materiálu (12:1) a k plastifikaci ligninu, který přejímá funkci pojiva. Vzniklou teplotou dochází k zatavení povrchu brikety, která se tímto stává odolnější vůči vzdušné vlhkosti. 
 4. Slunečnicové brikety se balí po 10 kg do fólie, takže jsou chráněny před vlhkostí a snadno se s nimi manipuluje. Balíky jsou následně uloženy na paletu, aby je bylo možné snadno převážet. Paleta je pro zajištění bezpečné manipulace stažena páskou a ovinuta fólií.