Nabízíme Vám ekologické dřevěné pelety v akci. Dřevěné pelety jsou moderní ekologické palivo s vysokou výhřevností, extrémní hustotou, nízkým obsahem vody a minimální popelnatostí, které se vyrábí ze stlačené dřevní biomasy (pilin) do tvaru granulek o průměru 6–8 mm a délce do 50 mm. Pochází z obnovitelného zdroje energie a topení s nimi je stejně bezúdržbové a zároveň levnější než topení plynem či elektřinou, takže pro domácnosti i pro průmysl představují nejperspektivnější palivo. Pelety se používají jako náhrada fosilních paliv ve speciálních kotlích a krbech s automatickým spalováním, které jsou energeticky velmi účinné. Nabízíme dřevěné pelety jsou vyrobeny z čistého dřeva (borovice, smrk) o průměru 6 mm nebo 8 mm a splňují kvalitu A1 a A2 podle mezinárodní normy ISO 17225-2  Všechny naše pelety jsou vyrobeny bez jakýchkoliv příměsí, nečistot či pojiv.

Dřevěné pelety kvality A1* 6, 8 mm

Obsah popele: <0.6%
Obsah vody: <8%

BaleníCena vč. DPH
15 kg, 25 kg sáčky
1 kg6,5 Kč5,2 Kč
1 kamion 22,05 tun (21 palet)143 325 Kč114 660 Kč
Pytel Big Bag
1 kg6,2 Kč5,1 Kč
1 kamion 22 tun136 400 Kč112 200 Kč
minimálně objednávka = 1 kamion

Dřevěné pelety kvality A2* 6, 8 mm

Popelnatost: <0.9%
Obsah vody: <8%

BaleníCena vč. DPH
15 kg sáčky
1 kg6,2 Kč4,7 Kč
1 kamion 22,05 tun (21 palet)136 710 Kč103 635 Kč
Pytel Big Bag
1 kg5,9 Kč4,6 Kč
1 kamion 22 tun129 800 Kč101 200 Kč
minimálně objednávka = 1 kamion

*naše pelety splňují parametry kvality A1/A2 podle mezinárodní normy ISO 17225-2

DOPRAVA

Doprava naším kamionem po celé ČR za 33 Kč/km. Je možné zajistit i vyložení naším vysokozdvižným vozíkem ZDARMA.

DISTRIBUČNÍ BALENÍ

Dřevěné pelety distribuujeme v 15kg sáčcích z PE obalu vyskládaných na paletě. Na paletě, která je pro zajištění bezpečné manipulace stažena páskou a ovinuta fólií, je 70 balení (1 050 kg). Dále nabízíme volně ložené pelety ve velkoobjemových vacích BIG BAG o hmotnosti 1 050 kg.

dřevěné pelety
dřevěné pelety

Proč nakupovat právě u nás?

100% garance kvality a záruka vrácení peněz

za málo peněž hodně muziky

žádné skryté poplatky

rychlé a levné doručení zboží

snadná online objednávka

široká nabídka produktů

 špičková kvalita služeb

velkoobchod

Velkoobchod

Máte vlastní sklady a manipulační techniku a chcete se stát jedním z našich velkoobchodních prodejců? Máte zájem o kamionový odběr našich produktů?

Dřevěné pelety a jejich výhody

automatické spalování

levné palivo budoucnosti

vysoká energetická účinnost

moderní ekologické palivo

extrémní hustota

nízký obsah vody

vysoká výhřevnost

 

 minimální popelnatost

čistý provoz 

 bez použití pojiv a příměsí

odolné vůči vzdušné vlhkosti

 snadné skladování a manipulace

Použití dřevěných pelet

Pelety se používají jako náhrada fosilních paliv ve speciálních kotlích a krbech. Tato tepelná zařízení jsou energeticky účinná (přes 90 %) a díky možnosti automatizace a předzásobení je možné komfort jejich užívání a čistotu provozu srovnat s topením v elektrokotlích nebo plynových kotlích. Pelety se čím dál častěji používají i na komerční vytápění a také v průmyslu (teplárny, elektrárny).

Výroba a ekologie

EKOLOGICKÉ STANDARDY

Na výrobu našich dřevěných pelet se používají dřevěné piliny, které vznikají jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu. Na rozdíl od fosilních paliv, jejichž zásoby se neustále snižují, čímž roste jejich cena, se dřevěné piliny řadí mezi obnovitelné a tudíž nevyčerpatelné zdroje energie, které nezatěžují životní prostředí. Naše pelety navíc neobsahují žádná lepidla, síru, halogeny či těžké kovy.

Spalování dřevěných pelet je COneutrální, protože CO2 se uvolňuje jen v takovém množství, jaké stromy spotřebují během svého růstu. Při spalování nevzniká kouř ani zápach. Popel z dřevěných pelet rozhodně neházejte do popelnice! Jde o vzácné minerální hnojivo pro Vaši zahrádku nebo trávník, které je bohaté na fosfor, draslík, hořčík, hydroxid draselný a další důležité stopové prvky.

A co obaly? Spalovat fólie není ekologické, ale je možné je ekologicky recyklovat. Obaly proto prosím v žádném případě neházejte do ohně, ale recyklujte je tak, aby skončily ve sběrnách pro druhotné zpracování plastů. My i celá naše planeta Země Vám předem děkujeme za snahu zachovat životní prostředí pro dnešní i budoucí generace.

JAK SE VYRÁBÍ DŘEVĚNÉ PELETY?

Princip výroby spočívá v lisování čisté biomasy (jemných dřevěných pilin) o velkém objemu do válcovitého tvaru granulek o vysoké hustotě. Po vysušení jsou piliny při peletizaci pod vysokým tlakem protlačovány skrz malé kruhové otvory ocelové matrice, přičemž se zahřívají na teplotu okolo 100 °C. Při vysoké teplotě a tlaku dochází k plastifikaci ligninu již obsaženého ve dřevě, který přejímá funkci pojiva a také chrání brikety před přijímáním vzdušné vlhkosti při uskladnění. Díky ligninu není nutné do pilin přidávat jakákoliv pojiva či přísady.

Po vychladnutí jsou pelety pevné a zachovávají si svůj válcovitý tvar. Balí se do pytlů z PE obalu nebo do velkoobjemových vaků BIG BAG. Pelety neabsorbují vzdušnou vlhkost, ale nesmí přijít do přímého kontaktu s vodou. Musí proto být skladovány v suchém prostředí, kde si své vlastnosti bez problémů uchovají i několik let.

Trh s peletami

Výroba pelet je jakožto průmyslové odvětví zatím ještě v plenkách, avšak celosvětový trh s peletami již zaznamenal v oblasti biomasy pozoruhodný úspěch. V roce 2014 se vyrobilo přes 27 Mt pelet, což je zhruba o 700 % více než před 10 lety. Očekává se, že obdobným tempem trh s peletami poroste i do budoucna.

V Evropě se v roce 2014 vyrobilo 13,5 Mt dřevěných pelet (50 % celosvětové produkce) a spotřebovalo se jich 18,8 Mt (74 % celosvětové spotřeby). 8,2 Mt z celkového objemu spotřeby připadlo na vytápění domácností, 2,8 Mt na komerční vytápění a 7,8 Mt na průmyslové využití.

Cena pelet není závislá na cenách ropy či zemního plynu, díky čemuž je velmi stabilní. Pokud dojde ke zdražování, nebude to více než o roční inflaci.