Nabízíme Vám ekologické dřevěné brikety v akci. Brikety šetří čas i peníze. Dlouho hoří, snadno se skladují a díky nízkému obsahu vody jsou vhodné k okamžitému použití. Zároveň ale zůstávají finančně dostupné. Díky vysoké výhřevnosti Vás zahřejí více než dřevěné uhlí. Zůstane po nich jenom minimum popela, který můžete dále využít na zahrádce jako přírodní hnojivo. Hodí se do všech druhů topenišť na pevná paliva či dřevo. Při výrobě dřevěných briket nejsou používána žádná pojiva ani příměsi, takže jsou ekologické, a díky stlačení pod vysokým tlakem se nerozpadají. Hoří jako dřevo, žhnou jako uhlí! Dodáváme různé typy dřevěných briket z čistého tvrdého dřeva (bez kůry), a to HARD, PINI KAY a RUF. Každý typ je vhodný pro určité topení. Vyberte si z naší akční nabídky ekologických dřevěných briket.

dřevěné brikety válce hard

dřevěné brikety hard

BaleníCena -včetně DPH
1 balení 10 kg65 Kč58 Kč
1 paleta 960 kg6 190 Kč5 490 Kč
2 a více palet6 090 Kč5 390 Kč
OBJEDNAT BRIKETY HARD
dřevěné brikety hard
Technické parametry:
Rozměr:26 x 9 cm
Složení:100% buk
Výhřevnost:18.8 MJ/kg
Obsah vody:8.2%
Obsah popele:0.3%
Slisování:1260 kg/m³

Dřevěné brikety HARD z čistého tvrdého dřeva bez příměsí jsou díky své větší velikosti a absenci dutého profilu určeny pro celodenní topení a udržování stálé pokojové teploty. Při lisování dochází k zatavení povrchu brikety, která se tímto stává odolnější proti vlhkosti. Jsou charakteristické tvarem připomínajícím dřevěná polínka – vzhledově se tak jedná o nejautentičtější náhradu za dřevo.

dřevěné brikety pini kay

dřevěné brikety pini kay

BaleníCena -včetně DPH
1 balení 10 kg60 Kč53 Kč
1 paleta 960 kg5 690 Kč4 990 Kč
2 a více palet5 590 Kč4 890 Kč
OBJEDNAT BRIKETY PINI KAY
dřevěné brikety pini kay
Technické parametry:
Rozměr:30 x 5 x 5 cm
Složení:100% buk/dub
Výhřevnost:18.5 MJ/kg
Obsah vody:8.9%
Obsah popele:<1%
Slisování:1260 kg/m³

Dřevěné brikety PINI KAY z čistého tvrdého dřeva bez příměsí díky svému dutému profilu umožňují snadnější zátop a lepší prohořívání. Rychle vytváří intenzivní teplo. Při lisování dochází k zatavení povrchu brikety, která se tímto stává odolnější proti vzdušné vlhkosti. Jejich kompaktní rozměr je vhodný i pro menší topeniště a hodí se i pro letní grilování.

dřevěné brikety ruf

dřevěné brikety ruf

BaleníCena -včetně DPH
1 balení 10 kg60 Kč53 Kč
1 paleta 960 kg5 690 Kč4 990 Kč
2 a více palet5 590 Kč4 890 Kč
OBJEDNAT BRIKETY RUF
dřevěné brikety ruf
Technické parametry:
Rozměr:16 x 10 x 7 cm
Složení: 100% dub
Výhřevnost: 18.2 MJ/kg
Obsah vody: 8.6%
Obsah popele: 0.6%
Slisování: 1000 kg/m³

Dřevěné brikety RUF z čistého tvrdého dřeva bez příměsí jsou díky hranatému tvaru velmi skladné. Jsou charakteristické svou světlou barvou, kvalitním slisováním a vysokou výhřevností. Hodí se pro celodenní intenzivní topení a udržování stálé pokojové teploty. Jsou velmi oblíbené například u chatařů, protože jejich kompaktní rozměr je vhodný i pro menší topeniště.

DOPRAVA

Dřevěné brikety v akci rozvážíme v malém množství i po paletách. Chcete-li si brikety vyzkoušet, dovezeme Vám v pick-upu 100–500 kg (10–50 balení).
Cena dopravy je 6 Kč/km. Naložení i složení je ZDARMA!


Od jedné palety Vám dovezeme brikety vozidlem DAF s hydraulickou rukou (1-6 palet).
Cena dopravy je 12 Kč/km. Poplatek za složení jedné palety je 40 Kč.


TIP! 
Domluvte se na nákupu se sousedem a o náklady za dopravu se podělte.

ZÁVOZOVÉ LOKALITY

Dřevěné brikety v akci zavážíme mimo jiné do těchto okresů a lokalit v kraji Vysočina a v Jihomoravském krajiokres Brno venkov (Tišnov, Kuřim, Rosice, Ivančice, Nedvědice), okres Brno město (Brno), okres Blansko (Blansko, Boskovice, Letovice, Jedovnice, Adamov, Rájec-Jestřebí, Kunštát, Černá Hora), okres Žďár nad Sázavou (Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Bystřice nad Pernštejnem, Velká Bíteš, Nové Město na Moravě)

DISTRIBUČNÍ BALENÍ

Dřevěné brikety jsou zabaleny do balíků v PE fólii po 10 kg a následně vyskládány na paletu. Pro zajištění bezpečné manipulace je paleta o 96 balících (960 kg) stažena páskou a ovinuta fólií. Dřevěné palety jsou zahrnuty v ceně briket a zákazník si je může ponechat.

Proč nakupovat právě u nás?

100% garance kvality a záruka vrácení peněz

za málo peněž hodně muziky

žádné skryté poplatky

rychlé a levné doručení zboží

snadná online objednávka

široká nabídka produktů

 špičková kvalita služeb

 maloobchod i velkoobchod

Velkoobchod

Máte vlastní sklady a manipulační techniku a chcete se stát jedním z našich velkoobchodních prodejců? Máte zájem o kamionový odběr našich produktů?

Dřevěné brikety a jejich výhody

ekologické palivo

vysoká výhřevnost

 dlouhá doba hoření

 minimální popelnatost

nízký obsah vody

 nejlevnější palivo

 snadné skladování a manipulace

čistý provoz 

 k okamžitému použití

 bez použití pojiv a příměsí

hoří jako dřevo, žhnou jako uhlí 

 nerozpadají se

Jak se pozná kvalitní briketa?

Na českém trhu působí mnoho kvalitních prodejců, ale najde se zde také spousta těch, u nichž kvalita nabízených briket i poskytovaných služeb značně pokulhává. Na co si tedy dát u nákupu pozor a jak poznat kvalitní brikety?

 • KONZISTENCE A VŮNĚ

  Obsahuje pouze čisté, kvalitně slisované dřevěné piliny či hobliny bez pojiv a příměsí a voní dřevem a pryskyřicí.

 • MECHANICKÁ ODOLNOST

  Při vyvinutí síly rukou nebo klepnutím o stůl by se briketa měla zlomit. Pokud se Vám však i bez použití síly láme v rukou jako perník, znamená to, že je buď nekvalitně stlačená, nebo navlhlá.

 • POTOPÍ SE VE VODĚ

  Při vhození do vody by se měla kvalitně stlačená briketa ponořit, nikoliv zůstat plavat na hladině. Pokud zůstane plavat na hladině, znamená to, že je nekvalitně stlačená.

 • Z TVRDÉHO DŘEVA

  Pokud chcete briketu, která vám bude dlouho a intenzivně hořet, vybírejte brikety z tvrdého dřeva (buk, dub, habr, jasan), nikoliv brikety z dřeva měkkého (smrk, borovice).

 • BEZ NESTEJNORODÝCH PŘÍMĚSÍ

  Nejsou v ní vidět žádné kamínky, rostlinné příměsi, barevné částice a další nestejnorodé prvky.                                                           

 • SNADNÉ PODPÁLENÍ

  Briketu podpálíte během krátké doby. Pokud trvá dlouho, než se briketa rozhoří, může to znamenat, že je navlhlá nebo nedostatečně vysušená. Obsah vody kvalitní brikety by měl být maximálně 10 %.

 • MINIMUM POPELA BEZ NEHOMOGENNÍCH PRVKŮ

  Po dohoření z brikety zůstane jen minimum popela (maximálně 1–2 %), v němž nejsou obsaženy žádné částice, jako je hlína, prach a další nehomogenní prvky.                

 • V RUCE PŮSOBÍ TĚŽCE

  Při potěžkání v ruce by měla kvalitně stlačená briketa působit těžce.

Kolik ušetříte při topení dřevěnými briketami?

0

úspora oproti plynu

0

úspora oproti elektřině

0

menší spotřeba než uhlí

0

briket nahradí 4-5m³ dřeva

Jak správně topit dřevěnými briketami?

Topidla, v nichž by se s nedalo topit dřevěnými briketami, prakticky neexistují. Dřevěné brikety jsou tedy vhodné pro všechny kotle, kamna a krby, ve kterých se topí dřevem, uhlím či dřevoplynem.

1. Jak rozdělat oheň

Můžete buď odlomit několik kousků a zapálit je, nebo použít podpalovač. Kousky nechte hořet při plném přívodu vzduchu. Při topení dřevěnými briketami nechte vždy při zatápění a přikládání ve spalovacím prostoru dostatek místa. Brikety totiž při hoření zvětšují svůj objem. 

1. Jak postupovat po rozhoření

Jakmile začnou kousky briket žhnout, je důležité je rozhrnout a uzavřít přívod vzduchu. Do žhavého základu naskládejte pár briket. Brikety budou několik hodin hořet a následně budou žhnout.

Kde a jak dřevěné brikety skladovat?

Briketám nesvědčí přímý kontakt s vodou, takže není vhodné je například vystavovat dešti. Chlad a přirozená vzdušná vlhkost jim ale nevadí, protože jsou stlačeny pod velkým tlakem a baleny do recyklovatelné PE fólie. Nejlepší způsob uskladnění je v suchých prostorách, jako je například sklep, kůlna, či zahradní domek. V takovém prostředí můžete brikety skladovat prakticky neomezeně dlouho.

Výroba a ekologie

EKOLOGICKÉ STANDARDY

Na výrobu našich dřevěných briket se používají dřevěné piliny, které vznikají jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu. Na rozdíl od fosilních paliv, jejichž zásoby se neustále snižují, čímž roste jejich cena, se dřevěné piliny řadí mezi obnovitelné a tudíž nevyčerpatelné zdroje energie, které nezatěžují životní prostředí. Naše brikety navíc neobsahují žádná lepidla, síru, halogeny či těžké kovy.

Spalování dřevěných briket je CO2 neutrální, protože CO2 se uvolňuje jen v takovém množství, jaké stromy spotřebují během svého růstu. Při spalování nevzniká kouř ani zápach. Popel z dřevěných briket rozhodně neházejte do popelnice! Jde o vzácné minerální hnojivo pro Vaši zahrádku nebo trávník, které je bohaté na fosfor, draslík, hořčík, hydroxid draselný a další důležité stopové prvky.

A co obaly? Spalovat fólie není ekologické, ale je možné je ekologicky recyklovat. Obaly proto prosím v žádném případě neházejte do ohně, ale recyklujte je tak, aby skončily ve sběrnách pro druhotné zpracování plastů. My i celá naše planeta Země Vám předem děkujeme za snahu zachovat životní prostředí pro dnešní i budoucí generace.

JAK SE VYRÁBÍ DŘEVĚNÉ BRIKETY?

Dřevěné brikety firmy Ecotop Energy s.r.o. se vyrábí z čisté biomasy, a to z jemných dřevěných pilin. Princip výroby briket spočívá v přetvoření biomasy o velkém objemu, vysoké vlhkosti a malé výhřevnosti do ušlechtilejší formy paliva, které je výhřevné, ekologické, vhodné k okamžitému použití a zabírá minimální skladovací prostor.

Fáze výroby dřevěných briket:

 1. Příjem surovin do velkoobjemového zásobníku.
 2. Sušení biomasy přímými spalinami v rotační bubnové sušičce.
 3. Lisování na briketovací lince pod vysokým tlakem a při zvýšené teplotě, při níž dochází k objemové redukci materiálu (12:1) a k plastifikaci ligninu, který přejímá funkci pojiva. Vzniklou teplotou dochází k zatavení povrchu brikety, která se tímto stává odolnější vůči vzdušné vlhkosti. Brikety se lisují třemi typy lisování:
  • Šnekové lisy (PINI KAY): do šnekového „masomlýnku“ se přidávají piliny, které šnek vtlačuje do lisovací komory o teplotě 300 °C. Z lisu vychází nekonečná briketa s čtvercovým průřezem a měrnou hmotností až 1 270 kg/m3, jež se následně řeže.
  • Hydraulické lisy (RUF): piliny jsou stlačeny hydraulicky do tvaru kvádru. Dochází u nich k o něco menšímu prolisování 900–1 100 kg/m³.
  • Mechanické lisy (HARD): do klikového mechanismu se dvěma setrvačníky vtlačuje píst pod tlakem 1 800 atmosfér suché piliny do kuželového pouzdra. Z lisu vychází briketa kulatého průřezu a měrnou hmotností až 1 270 kg/m³, která se na konci 10m brzdící linky krátí dělící pilou.

Dřevěné brikety se balí po 10 kg do fólie, takže jsou chráněny před vlhkostí a snadno se s nimi manipuluje. Balíky jsou následně uloženy na paletu, aby je bylo možné snadno převážet. Paleta je pro zajištění bezpečné manipulace stažena páskou a ovinuta fólií.